Prodej bytu 3+kk, Praha 1 - Hradčany, Pohořelec, u Lorety

 

Popis nemovitosti

Nabízíme Vám ojedinělý byt na nejprestižnější adrese Prahy 1 - Hradčany, v ulici Pohořelec. Byt je jedinečný nejen svojí lokalitou, ale i dispozicí, která odpovídá moderním standardům. Rozloha 96,5 m2 v dispozici 3+kk je výborná jako byt reprezentující svého majitele.

Prostorný obývací pokoj lze vkusně rozdělit na obývací část a jídelnu, potažmo jídelní kout. V bytě je nově zařízená kuchyně podtrhující ráz bytu. Ve středu prostorné kuchyně je i kuchyňský ostrůvek s indukční varnou plochou a digestoří, samozřejmostí jsou i další nové vestavěné spotřebiče jako mikrovlnka, lednice a trouba. Kuchyně je zařízena vkusně s dostatkem pracovního prostoru. Další místnost může být využita jako pracovna, ale stejně výborně však může být využita jako dětský pokoj. Pokoj dále od centra bytu a dění je ideální využít jako klidnou ložnici, která je v blízkosti koupelny. V koupelně se nachází jak sprchový kout, tak vana a toaleta.

Zajímavostí koupelny je dvojí osvětlení, jež se skládá z hlavního lustru a vestavěného osvětlení nad vanou, které navozuje relaxační atmosféru. Najdeme zde i designové zrcadlo s dotykovým led osvětlením. Po vstupu do bytu se ocitnete v předsíni s komorou. Předsíň navazuje na prostornou chodbu, jenž lze využít dle potřeb majitele. Byt je vytápěn podlahovým topením pod dubovou podlahou, která je jednotná pro všechny místnosti a lze ji tak nalakovat dle svých požadavků.. Voda je ohřívána bojlerem. K bytu náleží i úložné prostory 8 m2 a parkovací stání na dvoře domu.

V blízkosti se nachází veškerá občanská vybavenost jako tramvajová zastávka Pohořelec, školy i školky, obchůdek a řemeslná pekárna a tři útulné kavárny. Prestižnost lokality podtrhuje Pražský hrad, který je doslova na dohled. V okolí se nachází i barokní komplex staveb Loreta a Petřínské sady, na které shlíží Petřínská rozhledna. V pěší vzdálenosti se nachází Malostranské náměstí rozšiřující výběr kaváren a restaurací.

V současnosti je byt vybaven homestagingovým nábytkem přední Českou homestagerkou Mirkou Došlou.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Historie lokality

Ve středověku zde jako předměstí Hradčan stávala na dálkové cestě od západu Čech tržní osada.

O pohořelecké tržní osadě se zmiňuje kronikář Kosmas k roku 1091. Vyhořela na konci 11. století. Pravděpodobně po požáru na konci 11. století bylo tržní centrum přeneseno na pravý břeh Vltavy.

Podle Jiřího Čarka byl Pohořelec založen purkrabím Alšem z Malíkovic roku 1375 na místě starší stejnojmenné osady, která patřila ke Strahovskému klášteru. Počátkem 15. století byla čtvrť zcela zastavěna, avšak v bojích s husity roku 1420 zcela zničena a vypálena. Po obnovení čtvrť znovu shořela roku 1541 při velkém požáru Malé Strany a Hradčan. Znovu byl potom postižen požárem při vpádu francouzských vojsk roku 1742.

Mezi dnešními kasárnami a Gymnáziem Jana Keplera, v místech dnešní Parléřovy ulice, stával letohrádek Jakuba Kurze ze Senftenavy, kde za Rudolfa II. žil v letech 1599–1601 dánský astronom Tycho Brahe a měl zde na nejvyšším místě Hradčan svoji poslední hvězdárnu, s ním zde spolupracoval německý astronom Jan Kepler. Archeologické průzkumy v letech 1902 a 1931 existenci domu potvrdily.

Pojmenování Pohořelec je doloženo již od 14. století. Západní části ulice se až do roku 1870 říkalo U Říšské brány nebo U Strahovské brány.

Pověsti

Podle Svatováclavské legendy se někde v tomto prostoru propadla do pekel matka sv. Václava kněžna Drahomíra i s kočárem, za svou pohanskou ignoranci a vražedné skutky (vraždu tchyně sv. Ludmily na Tetíně).

Jiné lokace tohoto místa jsou plato Loretánského náměstí, vyznačené sochou Edvarda Beneše, nebo ještě níže pod Černínským palácem proti vchodu do kostela kapucínů železný kříž s nástroji Kristova umučení. Tam tuto událost připomíná i dům U Drahomířina sloupu.

Když se v 70. letech 20. století pod vládním vozem Tatra 613 s premiérem Lubomírem Štrougalem propadla vozovka před Hrzánským palácem v Loretánské ulici, přesunula lidová tradice místo Drahomířina zmizení až tam.

Náklady bytu

ROZPIS POLOŽEK

Správa domu a pozemku (FO)                   2 895,00
Studená voda                                                 300,00
Úklid spol. prostor                                           90,00
Odpad                                                               70,00
Elektřina                                                           20,00
Správní odměna                                             260,00

 

Měsíční zálohová úhrada celkem                3 635,00

Cena

 

18.990.000,- Kč

včetně provize a právních služeb

Homestaging a příprava bytu

V bytě u Lorety jsme využili služeb designerky Mirky Došlé, která i pro Vás může připravit byt dle Vašich představ. Nábytek a vybavení není součástí kupní ceny a lze jej po dohodě odkoupit. 

 

Kdo je Mirka?

Zakladatelka Sella Furniture Mirka Došlá je uznávanou designerkou, home stagerkou, autorkou mnoha úspěšných redesignů. Zabývá se vizuálním marketingem nemovitostí.

Ve spolupráci s Českou televizí vytváří proměny interiérů v pořadu "Bydlet jako" a kreativně se podílí na všech projektech Sella Furniture. Své zkušenosti předává na workshopech Home stagingu.

 

Zde se můžete podívat na rozhovor s Mirkou, který jsme natočili přímo v bytě ve spolupráci s produkcí Realitního Týdne (www.realitnityden.cz)

 

Kdo je designer?

Profesionál s citem pro plánování prostoru, znalostí materiálů a struktur. Mísí znalosti architektury a dekorativního umění. Dokáže vzbudit emoce vyladěním interiéru a zajistit Vám prostor k Vaši rovnováze.

Jak to probíhá?

Designer prodiskutuje s klientem možnosti proměny prostor a potenciál přidání dalších prvků. Klient by měl znát hodnotu svého budgetu, na oplátku za něj získá kompletní vizualizace a zajištění celého projektu na klíč.

Proč to má úspěch?

Ušetříte za přešlapy při výběru nevhodného nábytku, materiálů a doplňků. Designer dokáže přesně odhadnout, co Vaše nemovitost potřebuje, a kde to najít. Šetří Vaší energii, čas a finance.

Hana Petržílková

Hanka Petržílková je realitní makléřkou od roku 2006. Už jako malá holka si přála stát se realitní makléřkou. Věnuje se prodeji bytů, domů a komerčních prostor (kanceláře, obchodní prostory, činžovní domy).
 
Zároveň je jednatelkou realitní kanceláře NEXT REALITY EXPERT (www.nextrealityexpert.cz), kterou úspěšně vede společně se svými makléři.
 
Protože naslouchá potřebám klientů založila zahradní (www.novakovazahrada.cz ) a úklidovou firmu (www.uspesnauklidovka.cz ), kterou využívá při spolupráci s klienty, kteří potřebují prodat svůj byt nebo dům.
Každá nemovitost má svého kupce a je třeba se jen zamyslet a nastavit tu správnou spolupráci.
 
U každé nemovitosti nechybí profesionální fotograf, videoprohlídka, případně 3D prohlídka nebo homestaging. Samozřejmostí je právní servis a bezpečná úschova peněz. Když to situace vyžaduje nechá zpracovat web nemovitosti, kde klienti najdou všechny informace.
 
Odměnou pro Hanku je zasloužená provize a spokojení klienti. Její klientský servis je vždy individuální tak, aby vyhovoval potřebám a přáním prodávajícího.
 
Pokud naopak hledáte nemovitost a nemáte čas trávit na realitních serverech, dokáže Vám poskytnout plný servis na Vaší cestě hledání a kompletního právního servisu.
 
V rámci své 15 ti leté praxe školí realitní makléře pro www.realitnityden.cz a natáčí rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří jsou inspirací nejen pro realitní makléře.
 
Neustále se vzdělává a předává své zkušenosti dále. Je také certifikovanou realitní makléřkou.
 
Pokud hledáte profíka v oblasti realit s lidským přístupem, Hanka je ten správný člověk. Její lokalitou je Praha a Střední Čechy, ale víme že i do Krkonoš nebo na Šumavu se ráda podívá.
 
Má ráda výzvy, takže i několik let neprodejné nemovitosti dokáže prodat rozhodně rychleji.
 
e00b3025r1


Hana Petržílková

Kontaktní formulář