Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej domu 5+1, Týnec nad Sázavou - Podělusy, pozemek 1.501m2

Prodej domu 5+1, Týnec nad Sázavou - Podělusy, pozemek 1.501m2

Prodej bezbariérového domu

5+1

užitná plocha 227,2m2

dvougaráž

bazén

pergola

zahrada 1.501m2

11.498.000,-Kč

Popis nemovitosti

Nabízíme Vám ke koupi samoastatný a velice hezký rodinný dům, v Týnci nad Sázavou, v obci Podělusy. Dům stojí na krásném a velice hezky udržovaném pozemku o celkové ploše 1.501m2. Posezení pod pergolou Vám poskytne dostatek soukromí při grilování a nebo odpočinku u bazénu, který má něco do sebe nejen svou velikostí 10x5m a s hloubkou 1,5 metru, ale i tím, že to má svou dávkovací stanici a nemusíte se tak starat o ph vody apod. Je orientován na západní stranu, díky tomu zde můžete trávit čas až do večera. Součástí pozemku je postavená pec a vrtaná studna (40m).

V přízemí domu se nachází 4+1 (4+kk), obývací pokoj s jídelnou, který je propojen s prostorným kuchyňským koutem. Je zde i vstup na balkon, ze kterého se dostanete na zahradu. Samostatné tři pokoje, komora a koupelna s vanou a wc. Dům byl postaven v roce 2006.

V suterénu pak najdete parádní hobby místnost o ploše 28m2, kterou lze využít pro posezení s přáteli nebo jako další jednotku 1+kk. Vzhledem k tomu, že je zde i kuch. linka a wc, lze ji tak snadno upravit. Ze suterénu je pak vchod do prostorné dvougaráže a dvou technických místnosti. 

Celý dům je vytápěn tepelným čerpadlem (voda - vzduch), díky tomu má dům i menší měsíční náklady. V první technické místnosti se tak nachází hlavní jednotka čerpadla a pro jistotu i jako rezerva elektrický kotel, který v současné době není třeba využívat. V druhé technické místnosti je bojler s darlingem, který je využíván jako zásobník vody pro tepelné čerpadlo. Tlaková kanalizace.

Dům je oplocen, elektrické ovládání na vjezdové vrata i do garáže. V domě je postaven bezbariérový výtah, který můžete využít z garáže do přízemí nejen pro nákupy.

Dům má i menší půdní prostor. Na zahradě se nachází i zahradní domek, který je bezvadný pro zahradní nástroje.

Přístupová cesta k domu je štěrková. Najdete zde úplnou oázu klidu, díky tomu že se nachází až skoro na konci ulice s výhledem na okolí.

Dům bude k dispozici během měsíce října 2024. Prohlídky již možné! 

 

Videoprohlídka

PENB

PENB ke stažení zde

 

Dispoziční plány

SUTERÉN KE STAŽENÍ

 

PŘÍZEMÍ KE STAŽENÍ

Trošku historie

Týnec nad Sázavou leží na obou březích dolního toku řeky Sázavy. Nejstarší historie obce se datuje do 11. století, ze kterého pochází románská rotunda na levém břehu. V místě dnešního fotbalového hřiště a kempu V Náklí se nacházelo středověké sídliště.[4] Ve 13. století bylo vybudováno panské sídlo vzniklé přestavbou areálu rotundy. Jedná se o takzvaný „hrad přechodného typu“.[5] První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318.[6] I přes výhodnou polohu nad brodem přes řeku Sázavu se Týnec ve středověku nestal významným tržním sídlem.  Obchodní stezka vedoucí Týncem na jih se postupně přesouvala východním směrem přes Václavice až do Benešova. V 15. století zanikl kamenný palác a ze staršího sídla zůstala pouze rotunda s věží. Vrchnost přesídlila na nedaleké Konopiště a zkázu hradu dokonal požár z roku 1654.[4]

Roku 1791 založil František Josef z Vrtby areálu hradu manufakturu na výrobu kameninového zboží.[7] První odborní dělníci byli povoláni z Flerchheimu u Mohuče, Bayreuthu, z Nizozemska a z Prahy. Od září 1792 probíhala zkušební výroba, v roce 1803 továrna poprvé vydělávala. Přesto zpočátku výdaje převyšovaly příjmy manufaktury a ta musela být v prvních desetiletích dotována z hraběcí pokladny.[7] Týnecká kamenina napodobovala anglické vzory, byla však levnější a dostupnější. Rozvoji manufaktury pomohla i Napoleonova kontinentální blokáda, během které nebyla originální anglická kamenina dostupná. Se zvětšováním objemu výroby přestaly prostory hradu k výrobě kameniny dostačovat a roku 1812 byla vystavěna jednopatrová klasicistní budova nové manufaktury.[8] Za Jana Karla z Lobkovic došlo roku 1866 pro nízkou rentabilitu výroby způsobenou drahou dopravou surovin k ukončení výroby. V Týnci a okolí došlo k nárůstu počtu dělníků i odborných pracovníků a z obce se stalo průmyslové středisko. Počet obyvatel obce stoupl z 54 před založením manufaktury na 180 v roce 1845 a ani po zániku kameninové výroby nenásledoval významný úbytek obyvatel.[4]

V 19. století vznikla na Brodcích u Týnce nad Sázavou jedna z největších přádelen v Čechách, založená pražským podnikatelem Jakubem Wahlem.

18. ledna 1897 došlo k otevření železniční stanice pod názvem Týnice nad Sázavou/Tejnitz an der Sasau.[9]

Během první světové války přišli do Týnce váleční uprchlíci z Haliče a Bukoviny. V průběhu války se zde též objevili váleční zajatci a ranění vojáci. Spolkový život téměř ustal a nezakázané spolky byly pod bedlivým dohledem rakouských úřadů. Roku 1922 se Týnec oddělil od Krusičan a stal se samostatnou obcí. Ve 20. letech se Posázaví stalo turistickým výletním cílem a v obci z turistického ruchu přes léto profitovalo mnoho rodin. Zároveň byl v letech 1920–1922 postaven silniční most přes Sázavu.[4]

V roce 1931 vybudoval Ing. Františkem Janečkem na pravém břehu řeky slévárnu hliníkových slitin. Když v roce 1936 ukončila svou činnost brodecká přádelna, zakoupil Ing. Janeček celý areál a vybudoval zde továrnu na motocykly JAWA.

Za druhé světové války se část obce na levém břehu Sázavy stala součástí vojenského cvičiště Zbraní SS Benešov a její obyvatelé se museli 1. dubna 1943 vystěhovat. Průmyslové podniky v Týnci v průběhu války produkovaly zbrojní výrobu pro Wehrmacht.

Po únoru 1948 a znárodnění průmyslových podniků došlo k dalšímu rychlému rozvoji obce. Byl vypracován dvouletý plán obnovy, během kterého byl v Týnci zřízen vodovod, mateřská škola, zavedeno ústřední topení v budově školy a proběhla úprava obecních cest. Začátkem 50. let 20. století fungovaly v obci dva průmyslové podniky: n. p. Metaz a n. p. Jawa. 

1. ledna 1969 získal Týnec statut města a proběhla další etapa výstavby, během které došlo k výstavbě sídliště pro zaměstnance obou závodů, rodinných i družstevních bytů, školního areálu s tělocvičnou a občanské vybavenosti v novém středu města. V areálu bývalého barokního statku V Náklí byl vystavěn administrativní komplex s budovou MNV a poliklinikou. Na levém břehu řeky došlo v rámci výstavby podle centrálního plánu k zástavbě farského kopce rodinnými řadovými domy. K uvažovanému zřízení středního odborného učiliště a vystavění sportovní haly a koupaliště plánovanému v deváté pětiletce (1991-1995) již vzhledem k listopadovým událostem roku 1989 nedošlo.

Od 1. července 2006[10] byla k městu připojena vesnice Čakovice i s celým katastrálním územím Čakovice u Řehenicpodél Kamenického potoka. Předtím patřily Čakovice k obci Řehenice.

Rok 1932[editovat | editovat zdroj]

Ve vsi Týnec nad Sázavou (545 obyvatel, poštovní úřad, telegrafní úřad, telefonní úřad, četnická stanice, katol. kostel)byly v roce 1932 evidovány tyto živnosti a obchody:[11] lékař, 2 autodopravci, bio Sokol, výroba cementového zboží, cukrář, drogerie, družstvo pro rozvod elektrické energie v Týnci nad Sázavou, elektrotechnický závod, hodinář, 2 holiči, hospodářské skladištní družstvo, 3 hostince, státní hotel, instalace, kamnář, klempíř, kolář, konsum Včela, kovář, 5 krejčí, surové kůže, lakýrník, mlýn, obuvník, 2 pekaři, pila, 3 obchody s lahvovým pivem, pokrývač, rolník, řezník, sedlář, sklenář, 4 obchody se smíšeným zbožím, Spořitelní a záložní spolek pro Týnec nad Sázavou, Městská spořitelna v Benešově, stavitel, 3 švadleny, 2 trafiky, 2 truhláři, 2 obchody s uhlím, obchod se zvěřinou a drůbeží.

Ve vsi Krusičany (přísl. Hrusice, 262 obyvatel, samostatná ves se později stala součástí Týnce nad Sázavou) byly v roce 1932 evidovány tyto živnosti a obchody:[12] 2 hostince, kovář, mlýn, rolník, 2 obchody se smíšeným zbožím, tesařský mistr, trafika.

Ve vsi Pecerady (přísl. Brodce, Hůrka, Ledce, Větrov, Zbořený Kostelec, 1297 obyvatel, sbor, dobrovolných hasičů, samostatná ves se později stala součástí Týnce nad Sázavou) byly v roce 1932 evidovány tyto živnosti a obchody:[13] 2 cihelny, družstvo pro rozvod elektrické energie v Peceradech, holič, 5 hostinců, konsum Včela, kovář, 4 krejčí, 3 obuvníci, 2 pekaři, obchod s lahvovým pivem, rolník, 2 řezníci, sadař, 4 obchody se smíšeným zbožím, 2 švadleny, Maitnerovy textilní závody, 3 trafiky, truhlář, zednický mistr.

V obci Podělusy (100 obyvatel, samostatná obec se později stala součástí Týnce nad Sázavou) byly v roce 1932 evidovány tyto živnosti a obchody:[14] cihelna, 2 hostince, kovář, mlýn, obuvník, 5 rolníků, trafika.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C3%BDnec_nad_S%C3%A1zavou

 

Podělusy je část města Týnec nad Sázavou v okrese Benešov. Nachází se na levém břehu Sázavy 1 km na západ do centra Týnce nad Sázavou. V roce 2009 zde bylo evidováno 149 adres.[3] Podělusy je také název katastrálního území o rozloze 1,94 km².[4]

Historie Podělusy

První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1284.[5]

Za druhé světové války se ves stala součástí vojenského cvičiště Zbraní SS Benešov a její obyvatelé se museli 15. září 1942 vystěhovat.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pod%C4%9Blusy

Hanka Petržílková

Jsem Hanka Petržílková a realitní trh je mou vášní už od dětství. Již 18 let pomáhám lidem nacházet jejich vysněné domovy. Moje kariéra začala v roce 2006 a od té doby neustále zdokonaluji své dovednosti, abych mohla nabídnout ten nejlepší servis. Můj tým v NEXT REALITY EXPERT sdílí stejnou oddanost k individuálnímu přístupu a naslouchání potřebám klientů.

Nabízíme vše od prodeje bytů po komerční nemovitosti v Praze i atraktivních lokalitách, jako jsou Krkonoše a Šumava. Naše služby zahrnují kvalitní fotodokumentaci, videoprohlídky a právní zajištění prodeje. Díky online prezentaci jsme vždy na dosah a zvyšujeme viditelnost vašich nemovitostí. Záleží nám na osobním přístupu a dosažení nejlepších výsledků. Pro mě je každý klient prioritou a každá nemovitosto příležitostí splnit někomu sen.


Hanka Petržílková

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF