Články

Pivař jásá, makléř pláče. Na trhu přibývá ležáků

Zpráva, že na trhu přibývá ležáků, by potěšila jistě milovníky zlatavého moku. Když je ale řeč o nemovitostech, pozitivní náboj zprávy je pryč. V nabídkách realitních kanceláří se začínají objevovat nemovitosti, které na majitele čekají měsíce. Makléři radí, zlevňujte.

Celý článek

Jaké jsou výhody bydlení v pronájmu a proč je znát?

Rodinný dům s malou zahrádkou a bazénem, v klidné části a blízko města. Přesně takový sen má většina Čechů. Současná situace ale napovídá, že si sen nebudou moci splnit, pokud si nemovitost nepronajmou. Proč ne? Bydlení v nájmu má nespočet výhod.

Celý článek

Chystáte si pronajmout byt a nevíte jak na to? Dnes pro vás máme pro vás pár tipů, které by vám neměly uniknout.

Celý článek

Jak Covid ovlivnil realitní trh? Vyplatí se investovat do nemovitostí v dnešní nejisté době?

Celý článek

Obchodů přes realitky přibývá, lidé chtějí prodat co nejdráž

Šance prodat dům nebo byt za dobré peníze je teď velká. Ceny lukrativních nemovitostí šponují aukce, jeden z posledních trendů. „Majitelé chtějí nemovitost prodat za co nejvíce a my k tomu máme nástroje. I proto se přes realitky prodává více nemovitostí než kdy jindy,“ říká v rozhovoru Robert Hanzl, generální ředitel NEXT REALITY.

Říká se, že zhruba polovina nemovitostí se prodá přes realitní kanceláře a zbytek napřímo. Vnímají lidé realitku pořád jako něco navíc?

Celý článek

Ocenění pro makléře NEXT REALITY za měsíc září

Měsíc září byl ve znamení krásného, stále ještě letního počasí, příprav na nadcházející parlamentní volby – a v případě realitní společnosti NEXT REALITY také ve znamení pokračujících prodejních úspěchů. Hlad po nemovitostech neutichá a česká firma NEXT REALITY se těší velké důvěře klientů. Na výsledky žebříčků o nejlepší makléře a pobočky je tak znovu příjemný pohled.

Celý článek

Pracuj v Praze, bydli draze?

Pracuji v Praze a chci bydlet. Nepochybně problém, který se mnou řeší obrovské množství lidí. První a jasná volba je pro mě byt, nechci se totiž ještě navíc starat o zahradu, střechu, ploty a tak vůbec. Dává mi smysl pořídit si vlastní byt místo pronájmu. V případě hypotéky budu měsíčně platit plus mínus stejně, ale byt bude jednou jenom můj a de facto si do něj uložím peníze, které za něj zaplatím. Jaké mám ale dnes možnosti a kolik mě to může stát

Celý článek

Jak by mělo vypadat ideální místo, kde se člověk usadí a stráví tam celý život?

Hledal jsem místo, kde bude klid, kde si budu moci odpočinout od uspěchané doby a zápřahu v práci. Zároveň jsem ale nechtěl místo, kde je úplně mrtvo, chci si občas vyrazit na společenskou akci, na koupaliště, nebo si nakoupit, kdy si zrovna vzpomenu - David Remiš

Celý článek

Výhradní nebo nevýhradní prodej?

V dnešní době se může zdát, že realitní trh je přesycen realitními makléři. Realitního makléře, ještě před krátkým časem mohl dělat téměř každý, proto nemusela být vždy klientský zkušenost pozitivní. V současnosti jsou podmínky pro vykonávání realitní činnosti zpřísněny a definovány Zákonem o realitním zprostředkování. Kromě toho nám dnešní, digitální doba nabízí mnoho možností, jak si ověřit kvalitu a schopnosti realitních kanceláří a to na základě uživatelských recenzí nebo hodnocení různých realitních serverů.

Celý článek

Jak prodat v této době svou nemovitost za nejvíce peněz!

Dnešní doba je pro prodej nemovitosti velmi zajímavá, ceny nemovitostí stále rostou. Co pro to musíte udělat? A jak to má vypadat? Existuje celá řada řešení a možností.

Celý článek