Články

Chcete vlastní byt? Bude vás stát 3 až 11 ročních platů

To, že ceny nemovitostí rostou, není žádným překvapením. Děje se tak ve všech evropských státech. Zajímavou statistikou je ale porovnání, kolik průměrných platů je zapotřebí k tomu, abychom si v ČR mohli koupit byt. Údaj 100 čistých platů není optimistickou vyhlídkou.

Celý článek

Jak Covid ovlivnil realitní trh? Vyplatí se investovat do nemovitostí v dnešní nejisté době?

Celý článek

Obchodů přes realitky přibývá, lidé chtějí prodat co nejdráž

Šance prodat dům nebo byt za dobré peníze je teď velká. Ceny lukrativních nemovitostí šponují aukce, jeden z posledních trendů. „Majitelé chtějí nemovitost prodat za co nejvíce a my k tomu máme nástroje. I proto se přes realitky prodává více nemovitostí než kdy jindy,“ říká v rozhovoru Robert Hanzl, generální ředitel NEXT REALITY.

Říká se, že zhruba polovina nemovitostí se prodá přes realitní kanceláře a zbytek napřímo. Vnímají lidé realitku pořád jako něco navíc?

Celý článek

Ocenění pro makléře NEXT REALITY za měsíc září

Měsíc září byl ve znamení krásného, stále ještě letního počasí, příprav na nadcházející parlamentní volby – a v případě realitní společnosti NEXT REALITY také ve znamení pokračujících prodejních úspěchů. Hlad po nemovitostech neutichá a česká firma NEXT REALITY se těší velké důvěře klientů. Na výsledky žebříčků o nejlepší makléře a pobočky je tak znovu příjemný pohled.

Celý článek

Pracuj v Praze, bydli draze?

Pracuji v Praze a chci bydlet. Nepochybně problém, který se mnou řeší obrovské množství lidí. První a jasná volba je pro mě byt, nechci se totiž ještě navíc starat o zahradu, střechu, ploty a tak vůbec. Dává mi smysl pořídit si vlastní byt místo pronájmu. V případě hypotéky budu měsíčně platit plus mínus stejně, ale byt bude jednou jenom můj a de facto si do něj uložím peníze, které za něj zaplatím. Jaké mám ale dnes možnosti a kolik mě to může stát

Celý článek

Jak by mělo vypadat ideální místo, kde se člověk usadí a stráví tam celý život?

Hledal jsem místo, kde bude klid, kde si budu moci odpočinout od uspěchané doby a zápřahu v práci. Zároveň jsem ale nechtěl místo, kde je úplně mrtvo, chci si občas vyrazit na společenskou akci, na koupaliště, nebo si nakoupit, kdy si zrovna vzpomenu - David Remiš

Celý článek

Výhradní nebo nevýhradní prodej?

V dnešní době se může zdát, že realitní trh je přesycen realitními makléři. Realitního makléře, ještě před krátkým časem mohl dělat téměř každý, proto nemusela být vždy klientský zkušenost pozitivní. V současnosti jsou podmínky pro vykonávání realitní činnosti zpřísněny a definovány Zákonem o realitním zprostředkování. Kromě toho nám dnešní, digitální doba nabízí mnoho možností, jak si ověřit kvalitu a schopnosti realitních kanceláří a to na základě uživatelských recenzí nebo hodnocení různých realitních serverů.

Celý článek

Jak prodat v této době svou nemovitost za nejvíce peněz!

Dnešní doba je pro prodej nemovitosti velmi zajímavá, ceny nemovitostí stále rostou. Co pro to musíte udělat? A jak to má vypadat? Existuje celá řada řešení a možností.

Celý článek

Jak se vyvíjí trh s pronájmy v době Covid-19?

V době, kdy přišla první vlna COVID-19, nikdo neočekával, že trh pronájmů může být tak silně ovlivněn. Lidé se báli chodit ven, potažmo i na prohlídky nemovitostí. Ekonomika se najednou zastavila a trh se rozdělil na dvě části. Na lidi, kteří dostali strach a raději nevycházeli ze svých domovů, a lidi, kteří naopak museli chodit do práce i nadále. Co tato situace udělala s pronájmy nemovitostí?

Celý článek

Výkupem nemovitosti zachráněna rodina

Tento příběh z realitního prostředí vypráví o Šestákových, kterým už nestačil jejich krásný byt v Benešově u Prahy, potřebovali se totiž přestěhovat do většího. Osud jim ale moc nehrál do karet. Záchrana přišla na poslední chvíli, a to výkupem jejich nemovitosti.

Celý článek